Виграти війну без бою – а спір без позову, ось це і є запорукою успіху

ByВолодимир Комлик

Виграти війну без бою – а спір без позову, ось це і є запорукою успіху

Кожен з адвокатів розуміє, що пред’явлення позову, будь то господарський чи цивільний, є крайнім заходом впливу на іншого учасника взаємовідносин. При цьому, таке пред’явлення позову забирає не лише багато часу, а й потребує фінансової підтримки зі сторони ініціатора процесу. Піклуючись про своїх клієнтів та намагаючись в будь-який спосіб отримати для свого клієнта найкращі умови ведення бізнесу, Адвокатське об’єднання «Advise» виходить на новий рівень супроводження судових справ, суть якого полягає в отриманні позитивних результатів без необхідності пред’явлення позову до суду. Так, мова йде про медіацію.

Правові основи надання послуг медіації на професійних засадах, що має на меті запровадження інституту медіації в суспільстві, на сьогоднішній день чинним законодавством не окреслено. Але це не є перешкодою для її імплементації, як форми досудового врегулювання спору, що на сьогоднішній день вдало реалізовується адвокатами АО «Advise». Так, до АО «Advise» звернувся Клієнт, який мав понад 40!!! Боржників. Як правило в якості таких боржників виступали фізичні особи-підприємці, а сума заборгованості по кожному з Боржників не перебільшувала 100 000,00 грн.

Розуміючи той факт, що одночасне подання 40 позовів є складним як для адвоката, так і для Клієнта, який повинен взяти на себе фінансове супроводження процесу (мова йде, для прикладу, лише про сплату судового зборі, мінімальний розмір якого за подання одного позову складає 1 762,00 грн.), в АО «Advise» було створено робочу групу по проведенню з усіма Боржниками діалогу, у частині мирного врегулювання спору.

За результатами проведеної роботи вдалося отримати 27 позитивних результатів (Боржники погодилися сплатити наявну заборгованість добровільно).

Відчувши на собі всі переваги медіації, адвокати АО «Advise» почали активно її застосовувати й в іншій категорії справ. Для прикладу, на сьогоднішній день супроводжується процес переговорів по мирному врегулюванню сімейного спору (розлучення, поділ майна та стягнення аліментів).

About the author

Володимир Комлик administrator

Напишіть відгук