ЩОДО ОБОВ’ЯЗКОВОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ

Bykomlyk

ЩОДО ОБОВ’ЯЗКОВОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ

 Нагадуємо, що до 31 травня 2016 року передбачалася обов’язкова державна реєстрація іноземних інвестицій. Так, відповідно попередньої редакції Господарського кодексу України (стаття 395), державна реєстрація (перереєстрація) іноземних інвестицій та її анулювання здійснюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, в семиденний строк з дня подання іноземним інвестором документів для реєстрації (перереєстрації) іноземних інвестицій та її анулювання. Необхідність в окремому правовому режимі функціонування іноземних інвестицій, на сам перед, було зумовлено, особливим режимом оподаткування операцій пов’язані із залученням таких інвестицій та створення додаткових гарантій для інвесторів.

В ту ж чергу, 31 травня 2016 року Верховною Радою України було прийнято Закон №1390—VIII, яким було скасовано обов’язкову державну реєстрацію іноземних інвестицій. 07 червня 2016 року Президент України підписав закон/

Обов’язковість реєстрації іноземних інвестицій створює додаткові перешкоди для бізнесу, оскільки факт наявності у суб’єкта господарювання іноземних інвестицій фіксується статутними документами та вноситься до Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців. Інформація про наявність іноземних інвестицій, їх розмір та структура інвесторів є загальнодоступною інформацією. У зв’язку із цим процедура реєстрації іноземних інвестицій не має інформаційного сенсу, бо ту ж саму інформацію будь хто може отримати вільно.

Адвокат Володимир Комлик підтримує відповідні законодавчі зміни та вважає, що скасування обов’язкової реєстрації іноземних інвестицій є позитивним моментом у системі чинного законодавства України.

Автор

komlyk administrator

1 коментар

Напишіть відгук