Що потрібно знати про укладання договору про спільну діяльність

Bykomlyk

Що потрібно знати про укладання договору про спільну діяльність

За договором про спільну діяльність сторони (учасники) зобов’язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечать закону, відповідно до ст. 1130 Цивільного кодексу України.

Відповідно до ст. 1131 Цивільного кодексу України форма укладання договору про спільну діяльність є письмовою. Умови договору про спільну діяльність, у тому числі координація спільних дій учасників або ведення їхніх спільних справ, правовий статус виділеного для спільної діяльності майна, покриття витрат та збитків учасників, їх участь у результатах спільних дій та інші умови визначаються за домовленістю сторін, якщо інше не встановлено законом про окремі види спільної діяльності.

Згідно з п. 3.5. Розділу ІІІ «Порядку обліку платників податків і зборів», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №1588 від 09.12.2011 року на обліку в контролюючих органах перебувають, зокрема:

«договори управління майном та договори про спільну діяльність на території України без створення юридичних осіб, за якими здійснюються операції з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Податкового кодексу України (крім договорів, на які поширюються норми другого речення абзацу другого підпункту 5 пункту 180.1 статті 180 розділу V Податкового кодексу України)».

Взяття на облік договору здійснюється шляхом додаткового взяття на облік учасника договору про спільну діяльність як платника податків – відповідального за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання такого договору.

Заяву про взяття на облік такий платник податків зобов’язаний подати протягом 10 календарних днів після набрання договором чинності, якщо відповідно до законодавства реєстрація договору не проводиться.

Для взяття на облік Договору про спільну діяльність оператору необхідно подати органів ДФС такі документи:

– реєстраційну заяву платника ПДВ;

– заяву за формою № 1-ОПП;

– копію договору (контракту) про спільну діяльність.

В окремих випадках до цих документів додаються:

  • інформаційна картка договору з відміткою органу, що здійснив державну реєстрацію договору, якщо до складу учасників договору про спільну діяльність входить іноземний інвестор;
  • копії документів, які підтверджують погодження договору уповноваженим органом управління згідно із законодавством, засвідчені в установленому законодавством порядку, якщо договором передбачено використання нерухомого майна державної власності, що перебуває у господарському віданні чи оперативному управлінні учасника договору про спільну діяльність;
  • копії спеціальних дозволів на користування надрами, якщо договором передбачено використання надр.

 

Таким чином, після взяття на облік договору про спільну діяльність відомості про нього включаються до Реєстру договорів про спільну діяльність, договорів управління майном та угод про розподіл продукції.

Також, у разі взяття на облік платників податків і зборів у контролюючих органах юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, для яких законом установлені особливості їх державної реєстрації та відомості щодо яких не містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі у разі взяття на облік договорів про спільну діяльність та договорів управління майном, контролюючий орган за основним місцем обліку формує довідку про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру, за формою № 34-ОПП. Така довідка надсилається платнику податків наступного робочого дня з дня взяття на облік. За згодою платника податків не пізніше наступного робочого дня після взяття його на облік така довідка може бути видана платнику податків чи уповноваженій особі платника податків у контролюючому органі.

Довідка про взяття на облік не потребує додаткової реєстрації у загальному відділі чи канцелярії контролюючого органу.

Довідка (свідоцтво) видається безоплатно та є дійсною(им) лише на території України

About the author

komlyk administrator

Напишіть відгук