РЕЙДЕРСТВУ – НІ! ЧИ ПРОСТО «ЗАМИЛЮВАННЯ» ОЧЕЙ!

Bykomlyk

РЕЙДЕРСТВУ – НІ! ЧИ ПРОСТО «ЗАМИЛЮВАННЯ» ОЧЕЙ!

З 02 жовтня 2016 року в дію вступив довгоочікуваний Закон №1666-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності». Основною метою прийняття вказаного закону була ліквідація найбільш поширених рейдерських схем.

Зокрема, Законом №1666-VIII, крім всього іншого, визначено, що рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, що подається для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками), уповноваженими ними особами або головою та секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами). Справжність підписів на такому рішенні нотаріально засвідчується, крім випадків, передбачених законом. На мою думку це є досить прогресивним кроком, оскільки ведучи мову про діяльність конвертаційних центрів, масова реєстрація суб’єктів господарської діяльності, як правило, відбувається за фізичної відсутності як самих засновників (засновника) так і директора. Більше того, навіть у власній практиці я мав випадки, коли рейдерами було сфальсифіковано протокол загальних зборів, у частині зміни директора, що в подальшому потягло за собою відчуження активів підприємства.

В ту ж чергу, наявність нотаріального засвідчення справжності підписів – не є панацеєю від рейдерських атак. Необхідно змінювати законодавство у частині відповідальності нотаріусів за протиправні дії та, відповідно, встановити контроль над нотаріальними діями, пов’язані із засвідченням справжності підписів. Адже з урахуванням реалій правової дійсності, рейдери просто збільшать власний «штат» за рахунок нотаріусів.

Ознайомитися із повним текстом закону можна за наступним посиланням (подається нижче по тексту).

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1666-19/print1475496339778374

About the author

komlyk administrator

Напишіть відгук