Програмне забезпечення: 1С – заборонили в Україні?

Bykomlyk

Програмне забезпечення: 1С – заборонили в Україні?

15 травня 2017 року Указом Президента України № 133/2017 було введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.

Відповідно до статті 5 Закону України “Про санкції” Рада національної безпеки і оборони України  вирішила:

  1. Підтримати пропозиції щодо продовження і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), внесені Кабінетом Міністрів України (розпорядження від 26 квітня 2017 року № 288-р), Службою безпеки України та Національним банком України;
  2. Застосувати персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до:1) фізичних осіб згідно з додатком 1; 2) юридичних осіб згідно з додатком 2.

Відповідно до переліку юридичних осіб, згідно з додатком 2 даного Рішення, потрапило ряд компаній які надавали послуги відносно продукту (програмного забезпечення): 1С. Обмеження діяльності стосується: обмеження торгівельних операцій; заборона передання технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності; обмеження або припинення надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування; заборона здійснення державних закупівель товарів, робіт і послуг у юридичних осіб-резидентів іноземної держави державної форми власності та юридичних осіб, частка статутного капіталу яких знаходиться у власності іноземної держави, а також державних закупівель у інших суб’єктів господарювання, що здійснюють продаж товарів, робіт, послуг походженням з іноземної держави, до якої застосовано санкції згідно з цим Законом; припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави чи вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави.

В даний перелік увійшли наступні компанії: ТОВ «1С-Рарус Софт Україна», ТОВ «1С-Телур Модуль», ТОВ «1С Мультимедіа Україна», ТОВ «1С».

Введення даних санкцій не на жарт налякало представників малого та середнього бізнесу, оскільки майже 300 тисяч підприємств використовують дане програмне забезпечення в своїй діяльності. Почалося масове вивчення українського ринку стосовно пошуку аналога такого забезпечення, в результаті є певний перелік безпечного переходу, проте підприємствам такі аналоги обійдуться дуже дорого.

Зупинити паніку намагалися компанії які не потрапили до санкційного списку, зокрема: Дочірнє Підприємство «Єврософтпром», яке володіє авторськими правами на лінійку програмного забезпечення продуктів «1С:Підприємство»та правами на використання торгових марок “1С” в Україні, опублікувавши повідомлення на своєму сайті: «Інформуємо наших користувачів про те, що використання програмних продуктів 1С:Підприємство повністю відповідає чинному законодавству України. Указ Президента України №133 / 2017 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” стосується тільки окремих юридичних осіб. Програма 1С:Підприємство повністю працездатна, технічна підтримка працює у штатному режимі, всі інформаційно-методологічні ресурси доступні для користування. Партнери 1С:Франчайзі продовжують надавати послуги з оновлення продуктів і інформаційно-технологічної підтримки користувачів програмних продуктів 1С:Підприємства. Користувачі можуть отримати консультації щодо роботи рішень 1С:Підприємства як телефоном, так й електронною поштою.»

ТОВ «Софтком Груп» надіслало кожному своєму клієнту електронного листа, в якому запевняло, що «всі користувачі програмних продуктів 1С:Підприємство, які офіційно придбали 1С, продовжують користуватися 1С без жодних обмежень! Для них, як і завжди, діє офіційний супровід програм. Використання програмних продуктів 1С:Підприємство повністю відповідає чинному законодавству України».

Таким чином, споживачам програмних продуктів 1С:Підприємство, які підписали угоду про використання з компаніями які не потрапили до переліку який зазначений в додатку 2 Рішення, не варто перейматися стосовно заборони використання продукту: програмне забезпечення 1С.

Звертаємо Вашу увагу на те, санкції були введенні проти компаній, які передбаченні в даному переліку, і вони не стосуються самого програмного забезпечення: 1С.

About the author

komlyk administrator

Напишіть відгук