Особливості виконання Ухвали суду щодо тимчасового доступу до речей при податкових перевірках

Bykomlyk

Особливості виконання Ухвали суду щодо тимчасового доступу до речей при податкових перевірках

Перш за все варто звертати увагу на строк дії такої Ухвали, який не може перевищувати одного місяця, а тому вимоги Ухвали суду щодо надання тимчасового доступу до речей Ви зобов’язані виконувати лише в межах вказаного строку.

Щодо порядку тимчасового доступу до документів варто зазначити наступне.

  1. Перед початком слідчої дії необхідно перевірити посвідчення слідчих.

Допустити до тимчасового доступу Ви зобов’язані лише тих слідчих, інформація про яких міститься в Ухвалі суду.

  1. Перед початком слідчої дії слідчі зобов’язані надати Вам для огляду оригінал Ухвали, а також надати Вам її копію.
  2. Якщо будь-які документи будуть вилучені обов’язково має бути складений опис цих документів (необхідно перевірити чи вказані в описі усі реквізити цих документів).
  3. Тимчасовий доступ Ви зобов’язані надати лише щодо документів, перелік яких визначений Ухвалою суду (Рекомендуємо завчасно підготувати усі документи (відповідно до переліку, що міститься в Ухвалі суду) та надати їх для огляду в окремому кабінеті, що виключить можливість доступу слідчих до інших документів та інших приміщень, так як це лише тимчасовий доступ).

Відповідно до ч. 1 ст. 165 КПК України: «Особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов’язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду».

About the author

komlyk administrator

Напишіть відгук