Навчальний заклад використовував у своїй діяльності органи та інші анатомічні матеріали тіла померлої особи. А чи законно це?

ByВолодимир Комлик

Навчальний заклад використовував у своїй діяльності органи та інші анатомічні матеріали тіла померлої особи. А чи законно це?

Відповідно до ст. 3 Конституції України: «Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю».

Згідно з ст. 47 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я»: «Взяття органів та інших анатомічних матеріалів з тіла фізичної особи, яка померла, не допускається, крім випадків і в порядку, встановлених законом».

В свою чергу, відповідно до ч. 2 ст. 16 Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині»: «Фізична  особа має право розпорядитися щодо передачі після її смерті  органів  та інших анатомічних матеріалів її тіла науковим, медичним або навчальним закладам».

Варто зауважити, що законодавство не містить положень, що встановлює особливості та порядок використання анатомічних матеріалів у навчальній діяльності, проте як вбачається із процитованої вище норми органи померлої людини та інші анатомічні матеріали її тіла можуть бути передані виключно науковим, медичним або навчальним закладам за розпорядженням фізичної особи.

У всіх інших випадках передача і використання анатомічних матеріалів неможливо.

 

 

Матеріал підготовлений помічником адвоката Сергієм Решетило

About the author

Володимир Комлик administrator

Напишіть відгук