Дублікат трудової книжки

Bykomlyk

Дублікат трудової книжки

Процесуальний порядок ведення трудових книжок на законодавчому рівні врегульовано Інструкцією «Про порядок ведення трудових книжок працівників». Так, згідно з розділом 5 вище вказаної інструкції, особа, яка загубила трудову книжку (вкладиш до неї), зобов’язана негайно заявити про це власнику або уповноваженому ним органу за місцем останньої роботи. Не пізніше 15 днів після заяви, а у разі ускладнення — в інші строки, власник або уповноважений ним орган видає працівникові іншу трудову книжку або вкладиш до неї нового зразка з написом «Дублікат» у правому верхньому кутку першої сторінки.

При цьому дублікат трудової книжки або вкладиш до неї заповнюються за загальними правилами. У розділи «Відомості про роботу», «Відомості про нагороди» і «Відомості про заохочення» при заповненні дубліката вносяться записи про роботу, а також про нагороди і заохочення за місцем останньої роботи на підставі раніше виданих наказів (розпоряджень). Якщо працівник до влаштування на це підприємство вже працював, то при заповненні дубліката трудової книжки в розділ «Відомості про роботу» у графу 3 спочатку вноситься запис про загальний стаж його роботи до влаштування на це підприємство, який підтверджується документами. Також варто зауважити, що якщо працівником буде надано відповідний пакет документів, що підтверджують його роботу в минулому на підприємствах (накази, витяги, копії особових карток, інше), то після запису про загальний стаж роботи роботодавець за останнім місцем роботи вносить також дані про трудовий стаж за окремими періодами роботи без зазначення номерів запису. Інше, новий роботодавець повинен сприяти працівнику в отриманні документів з попередніх місць роботи, що підтверджують стаж його роботи.

 

ВИСНОВОК: для отримання дублікату трудової книжки, де буде відсутній запис з останнього місця роботи (звільнення по статті), Вам необхідно звернутися до нового роботодавця, або ж попереднього, який передував останньому, із відповідною заявлю про оформлення дублікату трудової книжки.

Перед прийняттям рішення, до кого ж звертатися із відповідною заявою, нам необхідно провести першочергові переговори та зрозуміти, який з роботодавців (новий чи попередній) є більш лояльним (зацікавленим). Також, варто вирішити питання на кого буде покладено обов’язок у збиранні доказової бази, що підтверджує попередній стаж роботи/місце роботи. Такими особами можете бути особисто Ви, за сприянням нового роботодавця або ж Адвокатське об’єднання, яке шляхом направлення відповідних адвокатських запитів, й у найкоротші строки (15 днів) зможе зібрати всі необхідні документи.

Подана Вами заява та пакет документів, буде розглянутий роботодавцем у строк до 15 днів, після чого Вам буде видано дублікат трудової книжки, яка матиме ту ж юридичну силу що й оригінал.

About the author

komlyk administrator

Напишіть відгук