Чи потрібно оптовим продавцям сільськогосподарської продукції дотримуватися вимог закону України «про державну підтримку сільського господарства України»?

Bykomlyk

Чи потрібно оптовим продавцям сільськогосподарської продукції дотримуватися вимог закону України «про державну підтримку сільського господарства України»?

01 січня 2017 року набули чинності зміни до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України». В контексті внесених змін виникає питання, чи підлягають норми вказаного закону застосуванню оптовими продавцями, в тому числі й імпортерами?

Так, законом прямо не визначено коло суб’єктів, на яких поширюється Закон України «Про державну підтримку сільського господарства України» і, відповідно, які зобов’язані дотримуватися принципу регулювання державних цін на сільськогосподарську продукцію. В ту ж чергу, при буквальному тлумаченні диспозиції статті 2.15. Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», ми приходимо до цілком логічного та обґрунтованого висновку, що даний закон стосується виробників які безпосередньо вирощують, відгодовують, виловлюють, збирають виготовлюють, виробляють та перероблюють сільськогосподарські товари (група 1-24 УКТ ЗЕД), а також продукти обробки та переробки цих товарів, якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах). Додатково варто зауважити, що зміст державного регулювання полягає саме у здійсненні Аграрним фондом України державних інтервенцій. Про що йде мова, Закон України «Про державну підтримку сільського господарства України» в більшій мірі спрямований на регулювання діяльності Аграрного фонду та безпосередньо самих виробників (не постачальників і реалізаторів) сільськогосподарської продукції. Також, перелік об’єктів, визначений п. 3.3.1. вказаного закону, стосується сільськогосподарської продукції, яка реалізуються безпосередньо самими виробниками та/або Аграрним фондом.

Отже, на підставі вище викладеного можна вести мову про те, що Закон України «Про державну підтримку сільського господарства України» не поширюється на господарську діяльність підприємств які займаються оптовою торгівлею  сільськогосподарської продукції, за умови, що вони не являєтесь безпосереднім виробником такої продукції та переробником.

Автор

komlyk administrator

Напишіть відгук