АО «ЕДВАЙС» представляє інтереси одного з учасників дорожньо-транспортної пригоди, в результаті якої відбулося лобове зіткнення вантажних автомобілів

ByВолодимир Комлик

АО «ЕДВАЙС» представляє інтереси одного з учасників дорожньо-транспортної пригоди, в результаті якої відбулося лобове зіткнення вантажних автомобілів

В яких випадках вина за дорожньо-транспортну пригоду (ДТП) покладається на ДАК «Автомобільні дороги України» (Автодор)? І призначаючи покарання винній особі, чи повинен суд врахувати наявність вини інших суб’єктів права – в нашому випадку балансоутримувача дороги?! Саме з цих питань було розпочато судове засідання, в рамках якого розглядався протокол про порушення правил дорожнього руху, складеного відносно Клієнта АО «ЕДВАЙС».

Так, відповідаючи на вказане питання адвокатами АО «ЕДВАЙС» вдалося продемонструвати перед судом, що для притягнення до адміністративної відповідальності за порушення ПДР, не достатньо формального встановлення всіх елементів складу правопорушення, а потрібно детально дослідити ступінь вини особи, відносно якої було складено протокол, оскільки санкція статті 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення («Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна») тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Саме тому, для правильного визначення правової санкції, не можна брати за основу лише результати ДТП (чим серйозніші наслідки ДТП – тим суворіша повинна бути санкція), а є необхідним, повторимося, врахування ступеня вини особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Оскільки суд не був готовий до такого сценарію розвитку подій та недооцінив рівень правової підготовки адвокатів до процесу, змусило суддю прийняти рішення про перенесення розгляду справи.

About the author

Володимир Комлик administrator

Напишіть відгук