Торгова марка у боржника – останній шанс виконати рішення суду

ByВолодимир Комлик

Торгова марка у боржника – останній шанс виконати рішення суду

Ми уже з’ясували, що  не матеріальні активи у вигляді знаків для товарів і послуг надають їх власникам ряд переваг. Проте, випадку, коли такий власник є стороною виконавчого провадження, на такі нематеріальні активи може бути звернено стягнення.

Той хто займався примусовим виконанням рішення суду, зрозуміє ситуацію, коли державний або приватний виконавець не виявивши у боржника будь-якого майна, на яке може бути звернено стягнення з метою виконання рішення суду, повертає виконавчий документ без виконання у зв’язку з відсутністю у боржника майна.

Іноді ситуація може бути не такою безнадійною як може здатися, оскільки у деяких боржників у власності можуть бути нематеріальні активи, а саме: такі як об’єкти інтелектуальної власності та корпоративні права, на які може бути звернено стянення.

Так, п. 1 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про виконавче провадження» заходами примусового виконання рішень є звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об’єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб, або боржник володіє ними спільно з іншими особами.

Таким чином, за наявності у боржника майнових прав інтелектуальної власності, об’єктів інтелектуальної, творчої діяльності можливе звернення на них стягнення. Державні виконавці, хоча й не активно, проте все ж таки користуються таким заходом примусово виконання рішення суду. Підтвердженням цьому є розміщення на сайті https://setam.net.ua відповідних лотів щодо примусової реалізації прав на знаки для товарів і послуг. У випадку, якщо боржник активно використовує відповідний нематеріальний актив у вигляді, наприклад знака для товарів і послуг, накладення на нього арешту, заборона використання та відчуження може суттєво вплинути на його бізнес і як наслідок – він змушений буде виконати рішення. Особливо це стосується боржників, які ведуть активну торгівлю зі значними обсягами через сайт з доменом в зоні «ua», оскільки він реєструється на підставі свідоцтва на знак для товарів і послуг, блокування такого сайту може негативно вплинути на роботу сайту.

About the author

Володимир Комлик administrator

Напишіть відгук