Напевно будь-який автор музики, тесту вірша чи пісні чи будь-якого іншого твору задумувався, що, крім отримання задоволення від заняття улюбленою справою, можна ще й отримувати матеріальну винагороду за результати своєї творчої діяльності. Для цього автору слів чи музики необхідно знати, як же йому захистити авторське право на власний твір, а також отримувати прибуток за його використання іншими особами.
Музичний твір може бути як з текстом (тобто музика з текстом), так і без (музика без слів).
Законом встановлено, що автором твору визнається особа, яка зазначена як автор на оригіналі або екземплярі твору, доки не доведено зворотне. Тобто реєстрація авторського права не є обов’язковою, а авторське право на твір виникає з моменту створення.
Однак існують непоодинокі випадки присвоєння результатів творчої праці та використання їх без згоди автора та виплати йому гідної винагороди.
При виникненні спорів щодо авторства або спорів пов’язаних з незаконним використанням твору (без згоди автора і без виплати йому винагороди), необхідно підтвердити свої авторські права на твір. Достатніми доказами може бути екземпляр твору з зазначенням на ньому дати виникнення авторських прав, а також ім’я самого автора.
Найбільш простим способом попередження незаконного використання Вашого твору, є надсилання через Укрпошту конверта, в якому міститься оригінал твору (у нашому випадку – це може бути компакт-диск із записом музики, надрукований текст, якщо музика з текстом, а також можна вкласти у конверт і нотний запис музики). Лист має бути за Вашим підписом, відправлений Вами на Вашу ж адресу. На штемпелі листа стоятиме дата, що стверджуватиме про пріоритет його походження. А лист необхідно відкривати у випадках, коли потрібно в судовому порядку відстояти і підтвердити своє авторство.
Найбільш сильним доказом авторського права на твір в особи є добровільна реєстрація свого твору. Наявність Свідоцтва про реєстрацію дозволить якісно захистити авторське право. Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір фіксує: назву твору, дату пріоритету (дату реєстрації), інформацію про автора твору, правовласника твору (авторські майнові права).
Реєстрація авторського права на твір потрібна для забезпечення себе від можливих його порушень з боку інших осіб.
Таким чином, сам факт реєстрації, не тільки робить захист авторських прав більш ефективним, але й буде превентивним механізмом для несанкціонованих дії іншими особами.
Отримавши охоронний документ на авторське право – Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір, автор не має перешкод комерціалізувати майнові права інтелектуальної власності:
Документи, необхідні для реєстрації авторського
права на твір
Заявка на реєстрацію авторського права на твір повинна містити:
• заяву (викладену українською мовою, що складається за встановленою формою);
• примірник твору;
• документ, що свідчить про факт i дату оприлюднення твору (за наявності);
• документ або копію документа про сплату збору за підготовку до реєстрації авторського права, або копію документа, що підтверджує наявність пільг;
• документ про сплату збору за оформлення i видачу свідоцтва або копію документа, що підтверджує наявність пільг;
• довіреність, оформлену в установленому порядку, якщо заявка подається довіреною особою.
Щодо отримання детальної консультації та замовлення послуги зверніться до нашої компанії, наші спеціалісти залюбки дадуть відповіді на всі Ваші питання та допоможемо з реєстрацією.
About the author