АО «Advise» успішно захистило інтереси громадянина Польщі у справі про порушення митних правил

ByВолодимир Комлик

АО «Advise» успішно захистило інтереси громадянина Польщі у справі про порушення митних правил

Перетин українського кордону пов’язаний, зокрема, з перевіркою працівниками митних органів дотримання громадянами України та іноземцями порядку декларування сум готівки, що ними перевозяться. І навіть якщо іноземці, на відміну від громадян України, не зобов’язані підтверджувати джерело походження такої готівки, тим не менше для них також існує обов’язок щодо декларування суми готівки, що ними перевозиться та перевищувала в еквіваленті 10000 євро.

Відповідальність за порушення порядку декларування досить сувора, адже у випадку виявлення інспекторами митного контролю сум готівки, які не були задекларовані, уся сума незадекларованої готівки підлягає вилученню, окрім того особу може бути притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді штраф у розмірі 100% незадекларованої готівки (ст. 472 Митного кодексу України).

Адвокати АО «Advise» здійснили успішний захист громадянки Республіки Польща, яка при перетині українського кордону перевозила з собою суму, яка перевищувала в еквіваленті 10000 євро, проте не здійснила письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Так, в суді першої та апеляційної інстанцій адвокати відстояли позицію про відсутність в діях правопорушника прямого умислу, яка одного з елементів складу адміністративного правопорушення, в зв’язку з чим судом закрито провадження у справі про порушення митних правил та, відповідно, зобов’язано митні органи повернути вилучені грошові кошти.

About the author

Володимир Комлик administrator

Напишіть відгук