Category Archive Аналітика та наукова діяльність

ByВолодимир Комлик

УВАГА! ТЕРМІНОВІ ЗМІНИ, ЯКІ СЛІД ВНЕСТИ ДО УСТАНОВЧИХ ДОКУМЕНТІВ ТОВ

У  зв’язку з набранням законної сили Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», та введенням в силу деяких обов’язкових положень з 17 червня 2019 року, щодо інформації, яка повинна міститися в установчих документах товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю (ТОВ), в українського бізнесу залишилося не так багато часу для приведення своїх установчих документів у відповідність до нового закону, та уникнення ситуації, коли окремі положення статутів будуть недійсними, а отже виникнення ряду проблем при здійсненні господарської діяльності, зокрема при взаємодії з банками та контролюючими органами.

Читати далі…
ByВолодимир Комлик

Торгова марка у боржника – останній шанс виконати рішення суду

Ми уже з’ясували, що  не матеріальні активи у вигляді знаків для товарів і послуг надають їх власникам ряд переваг. Проте, випадку, коли такий власник є стороною виконавчого провадження, на такі нематеріальні активи може бути звернено стягнення.

Читати далі…
ByВолодимир Комлик

Як захистити авторське право на твір?

Напевно будь-який автор музики, тесту вірша чи пісні чи будь-якого іншого твору задумувався, що, крім отримання задоволення від заняття улюбленою справою, можна ще й отримувати матеріальну винагороду за результати своєї творчої діяльності. Для цього автору слів чи музики необхідно  знати, як же йому захистити авторське право на власний твір, а також отримувати прибуток за його використання іншими особами.

Читати далі…
ByВолодимир Комлик

ЮРИДИЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОГО ЗАКОДАВСТВА

На сьогоднішній день чинне законодавство України передбачає досить жорсткі санкції за порушення трудового законодавства, у визначення якого ми вкладаємо нормативно-правову базу, що регулює взаємовідносини між підприємством та працівником. Більше того, навіть сам по собі факт офіційного працевлаштування працівника не є панацеєю від потенційної загрози застосування фінансово-господарських санкцій за порушення трудового законодавства. До таких епізодів порушення можна, для прикладу, віднести несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску (далі по тексту – ЄСВ), трудова травма на виробництві, несвоєчасне ознайомлення із наказом та інше. Діапазон таких правопорушень досить широкий і відповідальність за їх, як правило, має фінансовий характер. Читати далі…