Category Archive Актуальні проекти

ByВолодимир Комлик

АО «ЕДВАЙС» представляє інтереси одного з учасників дорожньо-транспортної пригоди, в результаті якої відбулося лобове зіткнення вантажних автомобілів

В яких випадках вина за дорожньо-транспортну пригоду (ДТП) покладається на ДАК «Автомобільні дороги України» (Автодор)? І призначаючи покарання винній особі, чи повинен суд врахувати наявність вини інших суб’єктів права – в нашому випадку балансоутримувача дороги?! Саме з цих питань було розпочато судове засідання, в рамках якого розглядався протокол про порушення правил дорожнього руху, складеного відносно Клієнта АО «ЕДВАЙС».

Так, відповідаючи на вказане питання адвокатами АО «ЕДВАЙС» вдалося продемонструвати перед судом, що для притягнення до адміністративної відповідальності за порушення ПДР, не достатньо формального встановлення всіх елементів складу правопорушення, а потрібно детально дослідити ступінь вини особи, відносно якої було складено протокол, оскільки санкція статті 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення («Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна») тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Саме тому, для правильного визначення правової санкції, не можна брати за основу лише результати ДТП (чим серйозніші наслідки ДТП – тим суворіша повинна бути санкція), а є необхідним, повторимося, врахування ступеня вини особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Оскільки суд не був готовий до такого сценарію розвитку подій та недооцінив рівень правової підготовки адвокатів до процесу, змусило суддю прийняти рішення про перенесення розгляду справи.

ByВолодимир Комлик

АО «ЕДВАЙС» ПРЕДСТАВЛЯЄ ІНТЕРЕСИ ОДНОГО З ФЕРМЕРІВ, ЯКОГО ЗВИНУВАЧУЮТЬ У ШАХРАЙСТВІ, СЛУЖБОВОМУ ПІДРОБЛЕННІ ТА ВИКОРИСТАННІ ЗАВІДОМО ПІДРОБЛЕНОГО ДОКУМЕНТУ

При здійсненні господарської діяльності, до одного з фермерів Дніпропетровщини звернулися постачальники хімічних препаратів для оброблення сільськогосподарських культур, з пропозицією «допомогти» укласти форвардний контракт на поставку майбутнього врожаю з органом державної влади. У свою чергу, за вказану допомогу незнайомці лише попросили закупити в них товар.

В наступному, вказаними особами було підготовлено пакет документів та подано до органу державної влади, після чого туди мав під’їхати фермер і лише підписати контракт. Маючи реальний намір на укладення контракту і майбутню поставку врожаю, нічого не підозрюючи фермер погодився підписати контракт, оскільки нічого протизаконного на даному етапі взаємовідносин не було помічено.

Після підписання контракту, на поточний рахунок фермера було перераховано частину авансу і, одразу ж, про такий перерахунок дізналися особи, які перед цим надавали допомогу в укладенні контракту. Відбувся телефонний дзвінок, в якому вони нагадали про попередню домовленість – закупити в них хімічні препарати. З цією метою, фермер уклав з ними контракт (було надано реквізити компанії) і перерахував всю суму отриманого авансу, а це понад три мільйони гривень.

Після такого перерахунку мала відбутися поставка мінеральних добрив, оскільки обробіток землі вже був початий, але на телефонні дзвінки незнайомці вже перестали відповідати. Буквально через декілька днів до фермера прийшли з податкової і повідомили, що останній співпрацював із так званою податковою ямою, в силу чого його запідозрили в ухиленні від сплати податків! А далі, оскільки обробіток землі так і не був початий, в силу відсутності грошових коштів, які, повторимося, опинилися в руках шахраїв, орган державної влади відмовився від подальшого перерахунку авансу, вимагаючи при цьому розірвати контракт і повернути попередньо перераховані кошти. Оскільки у фермера такої суми не було, проти нього відкрили кримінальне провадження і саме на нього було замкнуто всі слідчі версії!!!

АО «ЕДВАЙС» намагаються продемонструвати перед судом юридичний факт відсутності в діях їх клієнта складу кримінального правопорушення. Процес тягнеться вже більше трьох років.

ByВолодимир Комлик

ОСОБЛИВОСТІ ТРУДОВИХ ПРАВ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Права громадян, у тому числі людей з інвалідністю, на працю закріплені у статті 43 Конституції України, у якій, зокрема, визначено, що «кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується». Будь-яка людина, що має будь-яку групу інвалідності, має право на працю.

Читати далі…
ByВолодимир Комлик

Адвокатське об’єднання «Едвайс» надає правову допомогу поручителя у спорі з банком.

Адвокатами АО «ЕДВАЙС» здійснюється юридичний супровід спору між банком та поручителем за кредитним договором позичальником за яким є юридична особа.

Читати далі…